31. okt 2013

22.päev

musta kassi blankett mis tuli täita - need ei ole minu hieroglüüfid :)
esimese poole päevast ootasime "musta kassi". ei mäleta, kas juba kirjutasin sellest. see on musta kassi pildiga transportteenus millega saad saata nt oma kohvri ühest linnast teise, sest rongides ja jaamades võib liiklemine muutuda väga ebamugavaks kui sul on rohkem kui 1 suuremat sorti kott. täna nt nägin kuidas Tokyo rongijaamas üks naine komistas omaenda suure kohvri otsa ja kukkus sellele sõna otseses mõttes peale. musta kassi teenus Kyoto korterist Narita lennujaama maksis ühe koti kohta 2090Y ehk 15,5 euri. seda oodates sain rohkem teada jaapani õppeainetest koolis. nt õpetatakse neile m.h. kõiksugu vajalikku elus hakkama saamiseks. nt triikimist, puutööd ja lihtsamaid õmblusvõtteid, juurviljade istutamist, kergemate jaapani söökide valmistamist jpm ning seda kõike soost sõltumata. muusikatunnis õpivad kõik lapsed mängima plokkflööti, üks päev nägin kaht väikest tüdrukut koolist tulemas pilli puhudes ja täna kuulsin kogu klassi koos mängimas (kõrval asuvast algkoolist). eelnevalt mainitud koristamise tunde on neil lausa 10h nädalas. 
Jaapanis ma vananeda ei tahaks, sest nad töötavad siin väga kõrge eani kuna pensionisüsteemid pole siin head (ju siis umbes nagu meil vist), aga nii vanu taksojuhte ja poemüüjaid (70 ja 80+) ma pole Eestis veel siiani kohanud ja see on siin pigem reegel kui erand. 
täna avastasin, et Londoni ja Jaapani mehed tunduvad sellepärast väga soliidsed, et linnapildis on näha palju pintsaklipslasi. meie ülikonnas ärimehed sõidavad üldjuhul uksest ukseni oma uhkes autos, aga siin ja Londonis kasutavad nad ühistransporti nagu iga teine inimene.
juuksed on mul siin värvi muutnud (heledamaks), sest siin ei puhastata vett mitte kloori vaid hapnikuga. neile ei meeldi kloori lõhn ja selle kallim hind. isegi jõgede vesi on siin läbinud hapnikupuhastuskuuri. klooriga seda puhastada ei saaks, sest selles olev floora ja fauna häviks.
bussi sisenetakse alati tagumisest uksest ja väljutakse esimesest. bussijuhi kõrval on masin kuhu tuleb sisestada kas piletiraha, pilet või näidata oma kuukaarti bussijuhile. piletiraha peab alati olema täpne. kui parajat summat pole, siis on seal lilla masin milles saab paberraha teha müntideks.
bussis 
Kyotost Tokyosse kiirrongiga 500km 2h 17 min 13520Y=100€ 
väike eine rongis
veel üks pilt mu Narita kabeli sildist
sama söögikoht mis alguses
näide menüüst, kuigi siin on vähemalt hinnad numbrites

1 kommentaar:

Ulli ütles ...

oh, kui tore oli kaasa elada sellisele imelisele ja huvitavale reisile.
tahaks seda purgis olevat kohvi maitsta! (a)!